Bagaż turysty narciarza

Jazda na nartach wymaga od turysty-narciarza jak największej swobody ruchów. To powoduje, że bagaż, który zabiera on ze sobą na wycieczkę musi być maksymalnie unieruchomiony, aby nie przeszkadzał w marszu czy podczas wykonywania ewolucji narciarskich. Dlatego też: Plecak powinien być wąski lecz Wysoki (doskonałe są plecaki używane przez taterników), umocowany dodatkowymi paskami do bioder. Łatwiej jest wtedy utrzymać równowagę. Poza tym często do boków plecaka przymocowujemy narty (przy podchodzeniu). Na drobiazgi (np. okulary, smary, podręczną żywność) wykorzystuje się wszystkie kieszenie skafandra, bluzy lub kurtki.
Uzupełnieniem kieszeni jest chlebak torba narciarska przytroczona do pasa. Nigdy nie używajmy chlebaków przewieszonych przez jedno ramię i szyję. Ich pasek bowiem uciska klatkę piersiową, utrudniając oddychanie, a w dodatku kołysze się on podczas jazdy. Aparat fotograficzny, jeśli nie bierzemy plecaka, wozimy w kieszeni, na pasku lub (bezpieczniej) zawieszamy na szyi, przy czym unieruchamiamy dodatkowym cienkim paskiem na wysokości bioder.

Cześć, mam na imię Ewelina i pracuję w biurze podróży. Od zawsze chciałam podróżować, gdy zaczęłam to robić, wiele horyzontów przede mną się otworzyło. Chciałabym Wam pomóc wybrać odpowiedni nocleg, miejsce i cel podróży!