Składak nie na wycieczki

Nie powinien to być także składak, gdyż przy dłuższych wycieczkach jazda na nim jest zbyt męcząca.
Musi on być dopasowany do wzrostu turysty przez właściwe ustawienie siodełka i kierownicy. Siedzenie powinien mieć szerokie, sprężynowane, wygodne, nie męczące.
Hamulec powinien znajdować się,w piaście tylnego koła typu torpedo, a więc automatycznie hamujący, gdy naciskamy pedał wstecz (jest bezpieczniejszy). Kierownica roweru wyłącznie typu „jaskółka”, nieodwracalna, nie męczy, gdyż pozwala na jazdę cały czas w pozycji prawie wyprostowanej. Rower musi być zaopatrzony w dzwonek (przy kierownicy), światło odblaskowe i latarkę (światło na wieczorną jazdę). Konieczne są błotniki, ułatwiają bowiem jazdę w deszczowe dni. Dobrze jest jeśli posiada bagażnik, ale także sakwy. Konieczna jest również pompka (na żabkach przy pionowej, tylnej części ramy) oraz torebka z narzędziami. Rower musi być czysty i bieżąco konserwowany, nawet najdrobniejsze uszkodzenie w czasie jazdy trzeba na postoju naprawić. Znacznie wygodniejszy od roweru jest motorower. Pozwala on planować dłuższe etapy dzienne w czasie wędrówki, a także zabierać większy bagaż. Pamiętać jednak trzeba, że motorower wymaga zapasu paliwa, zwłaszcza wtedy, gdy trasa wędrówki biegnie z dala od stacji benzynowych. Jeśli zabraknie nam paliwa stanie się on zbyt ciężkim rowerem.

Cześć, mam na imię Ewelina i pracuję w biurze podróży. Od zawsze chciałam podróżować, gdy zaczęłam to robić, wiele horyzontów przede mną się otworzyło. Chciałabym Wam pomóc wybrać odpowiedni nocleg, miejsce i cel podróży!