Technika biwakowania

Urządzając biwak warto wiedzieć, że: Namioty rozstawia się w miarę możliwości półkolem, wejścia od południa, wschodu lub północnego wschodu zwróconymi ku środkowi placu, na którym stoją.
Namiotów nie należy rozstawiać pod drzewami. Zapobiega się w ten sposób (w razie deszczu) uderzeniom mokrych gałęzi, skapywaniu z nich na płachtę namiotową wody, a także zapewnia się większe bezpieczeństwo w czasie burzy (piorun może uderzyć w wysokie drzewo). Prócz tego namiot usytuowany na wolnej przestrzeni szybciej schnie. Miejsce pod namiot trzeba zawsze dokładnie oczyścić z kafnieni i ostrych gałązek (mogą podziurawić podłogę namiotu), a teren wyrównać, zasypując ziemią dołki mniejsze zagłębienia. Kołki namiotowe (czasem metalowe „szpilki”) wbija się w ziemię zawsze pod kątem 45°, gdy ziemia jest sypka wzmacnia się kołki kamieniami lub zespołem kołków. Namioty zawsze okopuje się wzdłuż krawędzi ścian, aby woda deszczowa spływała do rowków i podłoga nie podmakała, rowki ściekowe odprowadza się poza namiot. Przed deszczem (a także na noc, gdy spodziewamy się rosy) luzuje się linki napinające namiot, co zapobiega zerwaniu linek i ewentualnie podarciu płachty namiotowej.

Cześć, mam na imię Ewelina i pracuję w biurze podróży. Od zawsze chciałam podróżować, gdy zaczęłam to robić, wiele horyzontów przede mną się otworzyło. Chciałabym Wam pomóc wybrać odpowiedni nocleg, miejsce i cel podróży!